Miska na Matcha Tea zelená

1 hodnotenie
 
Tip Zväčšiť
 

Krásna miska určená na prípravu Matcha Tea tradičným spôsobom. Krakelovaná glazúra v mechovozelenej farbe bude dokonale ladiť s našľahaným Bio Matcha Tea.

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
€30,12 / ks    
Kód tovaru G110
Kategória Všetky produkty
 

Ako prebieha tradičný japonský čajový obrad? 
Čawan alebo čajová miska je už od deviateho storočia jedinečnou súčasťou tradičného japonského čajového obradu, ktorý je praktizovaný dodnes. Už celé storočia dodáva cizelovaný tvar čawanu vyváženosť, vďaka zvlnenému povrchu sa miska dobre drží a okraje nádoby sú skosené tak, aby sa z obyčajného pitia čaju stal naozajstný zážitok. Celá ceremónia má presne predpísané pravidlá. Rozomletý čaj sa bambusovou lyžičkou čašaku nasype do čajovej misky čawan. Matcha sa postupne zalieva vodou s teplotou 65 °C a pomocou bambusovej metličky časen sa čaj ručne šľahá do hustej peny

Na prípravu usuča, jemnejšieho variantu čaju, použite 2 lyžičky čašaku na 70 ml vody a energicky miešajte v tvare písmena M, na silnejší čaj koiča použite 3 – 4 lyžičky čašaku na 40 ml vody. Koiča má hutnejšiu konzistenciu a mieša sa miernym krúživým pohybom.

Kto je dovozcom tohto produktu?
Čajovú misku čawan dováža spoločnosť Kyosun s.r.o.

Hmotnosť 0.544 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.