Miska na Matcha Tea modrá

2 hodnotenia
 
 

Vďaka príjemnému tvaru so zvlneným povrchom sa čawan, miska na čajový obrad, dobre drží. Vychutnajte si najkvalitnejší japonský Bio Matcha Tea z tradičnej keramiky.

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
€30,12 / ks    
Kód tovaru G114
Kategória Všetky produkty
 

Ako prebieha tradičný japonský čajový obrad? 
Čawan alebo čajová miska je už od deviateho storočia jedinečnou súčasťou tradičného japonského čajového obradu, ktorý je praktizovaný dodnes. Už celé storočia dodáva cizelovaný tvar čawanu vyváženosť, vďaka zvlnenému povrchu sa miska dobre drží a okraje nádoby sú skosené tak, aby sa z obyčajného pitia čaju stal naozajstný zážitok. Celá ceremónia má presne predpísané pravidlá. Rozomletý čaj sa bambusovou lyžičkou čašaku nasype do čajovej misky čawan. Matcha sa postupne zalieva vodou s teplotou 65 °C a pomocou bambusovej metličky časen sa čaj ručne šľahá do hustej peny.

Na prípravu usuča, jemnejšieho variantu čaju, použite 2 lyžičky čašaku na 70 ml vody a energicky miešajte v tvare písmena M, na silnejší čaj koiča použite 3 – 4 lyžičky čašaku na 40 ml vody. Koiča má hutnejšiu konzistenciu a mieša sa miernym krúživým pohybom.

Kto je dovozcom tohto produktu?
Čajovú misku čawan dováža spoločnosť Kyosun s.r.o.

Hmotnosť 0.544 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.