Bio Matcha Tea Harmony 4pack 240 g

19 hodnotení
 
Akcia BIO z Japonska Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Štyri balenia originálneho japonského Bio Matcha Tea Harmony a k nim ergonomická fľaša Matcha Glass Bottle zadarmo. 4x30 kusov 2g vrecúšok čaju matcha v balíčku s uzatvárateľnou fľašou z recyklovatelného skla s objemom 0,5 l.

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
Bežná cena €61,80
Ušetríte €17 (–28 %)
€44,80 / ks    
Kód tovaru A115
Kategória Všetky produkty
Záruka 2 roky
 

Prečo piť Matcha Tea?
Bio Matcha Tea Harmony je najoblúbenejším matcha čajom na trhu. Z hľadiska nutričných hodnôt je originálny japonský Matcha Tea zhruba 10x bohatší, ako bežný zelený čaj. Obsahuje veľké percento aminokyselín, antioxidantov a teofylínu, čajovej verzie kofeínu, ktorá sa uvoľňuje počas 3-6 hodín a je tak zdravšou alternatívou oproti kofeínu obsiahnutého v káve. Matcha Tea urýchľuje činnosť metabolizmu až o 40 % a je jediným čajom, ktorý obsahuje zhruba 30 % vlákniny. 

Aké certifikácie má Bio Matcha Tea Harmony? 
Tou najdôležitejšou je známka Bio, ktorú tento produkt dostal ako prvý matcha na území ČR už v roku 2012, a ktorú každoročne úspešne obhajuje. Medzi ďalšie certifikáty patrí Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Podobnými certifikátmi, ktoré zaručujú kvalitu Bio Matcha Tea, disponujú aj japonskí dodávatelia tohto zeleného čaju. Medzi tie hlavné patria: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalší. 

Matcha Glass Bottle je vyrobená z recyklovateľnej skloviny, je schválená dozorovými orgánmi na styk s potravinami, neobsahuje kadmium ani olovo.

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný? 
Áno, každá dovezená šarža Bio Matcha Tea Harmony je testovaná na prítomnosť plesní, e.coli, pesticídov a ďalších látok. Testy sú verejne dostupné, ale je možné požiadať o zaslanie informácií na mail. V tomto prípade je nutné do emailu uviesť číslo šarže, ktoré nájdete na spodnej strane krabičky. Pravidelné testy sú zárukou kvality, takže ak sa rozhodnete pre kúpu inej značky čaju matcha, venujte veľkú pozornosť aktuálnym testom, poprípade vyžadujte od predajcu testy, ktoré sa zhodujú s aktuálnou šaržou ponúkaného čaju. Na trhu sa vyskytujú lacné náhrady, často čínskeho pôvodu, ktoré nedosahujú kvalitu japonského matcha farbou,chuťou ani obsahom zdraviu prospešných látok.

Ocenenie Bio Matcha Tea:
Bio Matcha Tea Harmony bol ocenený na portále Heureka.cz ako Produkt roka 2016 v kategórií čaj a v roku 2017 toto prvenstvo obhájil. 

Kde sa Bio Matcha Tea Harmony pestuje? 
Čaj rastie v japonských oblastiach Nishio a Shizuoka, kde sa melie na jemný prášok.

Aká je odporúčaná denná dávka? 
Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne. 

Ako sa Bio Matcha Tea pripravuje? 
Ideálnym pomocníkom na prípravu Matcha Tea je Matcha Glass Bottle, ktorá je súčasťou balenia, poprípade šejker. Do fľaše vysypte 2g porcie Matcha Tea, fľašu uzavrite a riadne pretrepte v studenej, popr. teplej vode do 65 °C. Matcha je možné dochutiť medom, citrónom alebo prírodným sirupom. V ponuke Matcha Tea nájdete aj širokú škálu šejkrov certifikovaných na styk s potravinami.

Koľko 2g vrecúšok balenie obsahuje? 
Bio Matcha Tea Harmony 4 Pack obsahuje 120 kusov 2g vrecúšok (Harmony 4 Pack sa skladá zo 4 balení Bio Matcha Tea Harmony, každé z týchto balení obsahuje 30 vrecúšok). Súčasťou Harmony 4 Pack je Matcha Tea Glass Bottle s rozšíreným hrdlom, ktoré umožňuje ľahko nasypať matcha do fľaše.

Ako Matcha Tea skladovať? 
Vysoko kvalitné spracovanie obalu každého vrecúška Matcha Tea z neho robí produkt nenáročný na skladovanie. Vrecúško chráni matcha pred vzduchom a svetlom, teda pred zdrojom oxidácie a degradácie tohto čaju. V otvorenom balení nie je čaj proti týmto vplyvom dostatočne chránený a stráca farbu, chuť a arómu behom pár dní. Preto starostlivo zvážte nákup 100 a viac gramového balenia pre osobnú spotrebu – nemusí sa Vám vyplatiť.

Aká je trvanlivosť produktu? 
Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov. 

Obsahuje Bio Matcha Tea nejaké alergény? Existujú riziká spojené s konzumáciou čaju? 
Pri tomto produkte nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť. 

Môžem dať Matcha Tea Glass Bottle do umývačky riadu alebo do chladničky?
Áno, Matcha Tea Glass Bottle je možné umývať v umývačke riadu a môžme ju uchovávať v chladničke – má záruku použitia od -40 °C až do 300 °C, ak je dodržané pravidlo správneho ochladzovania. Je teda vhodná pre studené aj teplé nápoje.

Kde sa produkt vyrába?
Pôvod Bio Matcha Tea je v Japonsku, balenie do 2g vrecúšok vykonáva spoločnosť Kyosun s.r.o. tu v ČR. Matcha Tea Glass Bottle sa vyrába v ČR.

Upozornenie!
Na tento produkt sa nevzťahujú žiadne zľavy.

 

Hmotnosť 0.941 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.