Bambusová metlička

2 hodnotenia
 
Tip z Japonska Zväčšiť
 

Na prípravu čaju matcha tradičným spôsobom, šľahaním, budete potrebovať časen, bambusovú metličku. V Japonsku ju zruční majstri vyrábajú z jediného kúska bambusu.

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
€12,56 / ks    
Kód tovaru G118
Kategória Všetky produkty
 

Ako prebieha tradičný japonský čajový obrad? 
Časen je jedinečnou súčasťou výbavy čajového rituálu. Je vyrezaný z jedného jediného kusa bambusu a počet jeho vlákien sa líši. Časen je pri tradičnom čajovom obrade nenahraditeľným nástrojom už od deviateho storočia, kedy sa tento obrad stal súčasťou japonskej kultúry. Celá ceremónia má presne predpísané pravidlá. Rozomletý čaj sa bambusovou lyžičkou čašaku vloží do čajovej misky čawan. Matcha sa postupne zalieva vodou s teplotou 65 °C a pomocou bambusovej metličky časen sa čaj ručne šľahá do hustej peny.

Na prípravu usuča, jemnejšieho variantu čaju, použite 2 lyžičky čašaku na 70 ml vody a energicky miešajte v tvare písmena M.
Na silnejší čaj koiča použite 3 – 4 lyžičky čašaku na 40 ml vody. Koiča má hutnejšiu konzistenciu a mieša sa miernym krúživým pohybom.

Kto je dovozcom tohto produktu?
Bambusovú metličku časen dováža spoločnosť Kyosun s.r.o.

 

 

Hmotnosť 0.059 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.