2 x Bio Matcha Tea Harmony+Zmes na pečenie zadarmo

1 hodnotenie
 
Akcia Tip Zväčšiť
  • 1 z 2
 

 

Výborná príležitosť upiecť až 3 plechy zákuskov z našej zmesi na pečenie. Akčný balíček 2x Bio Matcha Tea Harmony a k tomu zmesi na pečenie ZADARMO!

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
Bežná cena €31,48
Ušetríte €3,56 (–11 %)
€27,92 / ks    
Kód tovaru C135
Kategória Všetky produkty
Záruka 2 roky
 

Prečo piť Matcha Tea?
Bio Matcha Tea Harmony je najoblúbenejšie balenie matcha na trhu. Nutričné hodnoty Matcha Tea sú zhruba 10x silnejšie ako bežný zelený čaj. Matcha naviac obsahuje veľký podiel antioxidantov, aminokyselín a teofylínu. Teofylín je teín, teda čajový kofeín, ktorý sa na rozdiel od toho v káve uvolňuje postupne po dobu 3-6 hodín, a je tak pre telo zdravší. Matcha Tea je jediný čaj, ktorý obsahuje zhruba 30 % vlákniny.
Matcha Tea Zmes na pečenie dodá vašim dezertom nezameniteľnú jemnú chuť umami. Spolu s typickou zelenou farbou, ktorá dodá sušienkam, koláčom alebo  iným zákuskom neobvyklú exotickú farbu tak povýši vaše pečenie na skutočný kulinársky zážitok. Zákusky upečené z Matcha zmesi na pečenie môžete dozdobiť krémami alebo polevami s prímesou samotného čaju matcha. 

Aké certifikácie má Bio Matcha Tea Harmony? 
Bio Matcha Tea Harmony je držiteľom známky Bio, ktorú tento produkt obdržal už v roku 2012. Vtedy to bol vôbec prvý matcha na území ČR certifikovaný touto známkou. Odvtedy je známka Bio pri každoročných kontrolách certifikačného úradu predlžovaná. Ďalším certifikátom je Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Certifikátmi kvality disponuje aj japonský pestovateľ  tohoto matcha a medzi tých hlavných patrí: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalší.
Matcha Tea Zmes na pečenie neobsahuje GMO, bol vyrobený zo zdrojov, ktoré neobsahujú GMO a je v súlade so smernicami EU č. 1829/2003 a 1830/2003.

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný? 
U Bio Matcha Tea Harmony je testovaná každá dovezená šarža.Ich výsledky sú pravidelne zverejňované a môžete o ne kedykoľvek požiadať. Pri žiadosti o testy uveďte číslo šarže, ktoré nájdete na spodnej strane krabičky. Pravidelné testy sú garanciou kvality a ak sa chystáte kúpiť čaj matcha inej značky, tak buďte pri jeho výberu veľmi obozretní. Najmä jeho lacné náhrady, ktoré pochádzajú väčšinou z Číny, nemajú rovnaké vlastnosti ako ten pravý z Japonska. Vyžadujte od predajcu aktuálne testy, ktoré sa vždy musia zhodovať s aktuálnou šaržou ponúkaného čaju. 

Ocenenie Bio Matcha Tea. 
Bio Matcha Tea Harmony sa stal Produktom roka 2016 na portále Heuréka.cz v kategórií čaj a v roku 2017 toto ocenenie obhájil. 

Kde sa Bio Matcha Tea Harmony pestuje? 
Čaj sa pestuje v japonských oblastiach Nishio a Shizuoka. 

Aká je doporučená denná dávka matcha? 
Doporučená denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne.

Ako sa Bio Matcha Tea pripravuje? 
Ideálnym pomocníkom pre prípravu Bio Matcha Tea Harmony je šejker alebo uzatvárateľná fľaša. Do šejkru nasypte 2g porcie Matcha Tea a riadne potrepte v studenej, popr. teplej vode. Pri príprave za tepla by nemala teplota presiahnuť 65 °C. Šejkry Matcha Tea sú certifikované pre styk s potravinami a neobsahujú žiadne nežiadúce látky, ako sú napríklad BPA. 

Čo všetko balíček obsahuje? 
2x Bio Matcha Tea Harmony, v každom balení je vždy 30 ks sáčkov po 2 g + Matcha Tea Zmes na pečenie.

Ako Bio Matcha Tea Harmony skladovať? 
Jeden z najväčších benefitov Bio Matcha Tea Harmony je práve jeho nenáročnosť na skladovanie. Vďaka vysoko kvalitnému zpracovaniu obalu každého jednotlivého sáčku je matcha plne chránený pred vzduchom a svetlom. Vzduch a svetlo sú najčastejším spúšťačom degradácie tohoto produktu, takže nákup 100 a viac gramového balenia (ktoré nie je proti týmto vplyvom chránené ochrannou atmosférou) pre osobnú spotrebu sa rozhodne nevyplatí. Čaj stratí farbu, chuť aj arómu už behom pár dní. 
Matcha Tea zmes na pečenie skladujte oddelene od látok aromatických s relatívnou vlhkosťou vzduchu najviac 75 %.

Aká je trvanlivosť produktu? 
Trvanlivosť Bio Matcha Tea Harmony je 24 mesiacov. 
Trvanlivosť Matcha Tea zmesi na pečenie je 12 mesiacov. 

Obsahuje Bio Matcha Tea Harmony nejaké alergény? Sú nejaké riziká spojené s konzumáciou čaju? 
U tohoto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea nedoporučujeme piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť. 

Kde sa produkt vyrába?
Pôvod Bio Matcha Tea Harmony je v Japonsku a balenie do 2g sáčkov prevádza spoločnosť Kyosun s.r.o. tu v ČR. 
Miešanie zmesi sa prevádza tu v ČR. Distribuuje spoločnosť Kyosun s.r.o. 

Aké je zloženie Matcha Tea zmesi na pečenie? 
Zmes sa skladá zo pšeničnej celozrnnej múky (73 %), Bio trstinového cukru, Bio mletého zeleného čaju Matcha (4,4 %), kukuričného škrobu a Bio sušenej citrónovej kôry.

Koľko gramov zmes obsahuje a koľko pochutín z nej urobím?
Matcha Tea zmes na pečenie obsahuje 340 g zmesi, z ktorej sa dajú upiecť približne tri plechy zákuskov alebo sušienok.

 

Obsahuje Matcha Tea zmes na pečenie nejaké alergény? Existujú riziká spojené s konzumáciou čaju? 
Áno, Matcha Tea zmes na pečenie obsahuje lepok.

vod na použitie:
Na prípravu cesta potrebujeme: 180 g masla (alebo iný stužený rastlinný tuk) a 2 vaječné žĺtky
Obsah sáčku vysypeme na pracovnú dosku, pridáme zmäknuté maslo (alebo iný stužený rastlinný tuk), žĺtky a spracujeme cesto.
Tip: do cesta môžme pridať mleté orechy či mandle.
Spracované cesto dáme vychladiť do chladničky (cca na 2 hodiny). Vychladené cesto vyvalkáme na pomúčenej pracovnej doske a formičkami vykrajujeme rôzne tvary alebo plníme do formičiek (podla druhu zákusku). Pečieme v stredne vyhriatej rúre na 170 °C, 5-10 minút (záleží na veľkosti zákusku).
TIP NA SUŠIENKY (bez vajec):
K sypkej zmesi (340 g) pridáme 150 g zmäknutého masla, 150 – 200 g jemne nastrúhaných vyžmýkaných jabĺk (2-3 jabĺk), Bio škoricový cukor Amylon (2x20 g) a cesto spracujeme. Z cesta spravíme guličky, ktoré dáme na plech vyložený pečiacim papierom, pretlačíme vidličkou do mriežky (vidličku namáčame do vody) a upečieme v stredne vyhriatej rúre na 170 °C cca 10 – 15 minút (podľa veľkosti sušienok).

Na tento akčný balíček sa nevzťahujú žiadne zľavy.

 

Hmotnosť 0.563 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.