Bio Matcha Tea Premium 20 X 1,5 g

8 hodnotení
 
Tip BIO z Japonska Zväčšiť
  • 1 z 5
 

Prémiová kvalita, o 50 % viac energie, o 30 % viac aminokyselín. Originál z Japonska.

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
€15,96 / ks    
Kód tovaru A105
Kategória Matcha Tea - čaje
Záruka 2 roky
 

Aký je rozdiel medzi Bio Matcha Tea Harmony a Bio Matcha Tea Premium? 
Originálny japonský Bio Matcha Tea Harmony je produkt z rady All Day. Obsahuje všetky vyššie spomenuté benefity, môžete si ho vychutnať kedykoľvek a použiť ho aj ako prísadu do potravin. Bio Matcha Tea Premium je produkt jemnejšej chuti, vďaka ktorej nie je vhodný ako ingrediencia do potravín. Bio Matcha Tea Premium je ešte zelenejší, s ešte väčším obsahom aminokyselín, a ešte vyšším podielom kofeínu než Bio Matcha Tea Harmony. Čajové listy na výrobu Bio Matcha Tea Premium sú starostlivo vyberané tak, aby bola zaistená prémiová kvalita tohoto produktu, čomu zodpovedá aj cena.

Aké certifikácie má Bio Matcha Tea Premium? 
Bio Matcha Tea Premium je certifikovaný známkou Bio. Túto známku Matcha Tea úspešne obhajuje od roku 2012, kedy bola tejto spoločnosti udelená ako prvá v ČR pre čaj matcha. Medzi certifikáty spoločnosti Matcha Tea patrí aj Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Rovnako vysoké nároky kladie Matcha Tea aj na svojich japonských dodávateľov, ktorí disponujú aj takými certifikátmi, ako sú napríklad: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalší. 

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný? 
Každá jednotlivá šarža Bio Matcha Tea Premium, ktorá prekročí hranice ČR, je testovaná okrem iného na prítomnosť plesní, pesticídov, baktérií e.coli. Tieto testy sú dostupné širokej verejnosti, ale ak majú zákazníci záujem, je možné im tieto testy poslať i na e-mail. Stačí do e-mailu napísať číslo šarže, ktorá je uvedené na spodnej strane krabičky Bio Matcha Tea Premium. Toto pravidelné testovanie je zárukou kvality tohoto produktu. V prípade, že sa rozhodnete pre inú značku matcha, vyžadujte od predajcov aktuálne testy, ktoré sú v súlade s aktuálnou šaržou ponúkaného čaju. Na českom trhu je možné stretnúť sa s lacnými náhradami matcha, ktoré pochádzajú väčšinou z Číny. Tieto náhrady nedosahujú kvalitu pravého japonského čaju ako zložením, tak farbou a chuťou.

Kde sa Bio Matcha Tea Premium pestuje? 
Domovom čajovníka pre výrobu Bio Matcha Tea Premium je oblasť Nishio, kde sa čaj zbiera výhradne ručne.

Aká je odporučená denná dávka? 
Odporučená denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne. 

Ako sa Bio Matcha Tea Premium pripravuje? 
Takto vysoko kvalitný matcha je vhodný pre japonský tradičný čajový obrad, ale hodí sa aj na modernú prípravu v šejkri, poprípade uzatvárateľnej fľaši. Do nádoby vysypte obsah 1,5g sáčku a riadne pretrepte v studenej alebo v teplej vode do 65 °C. Šejkry Matcha Tea sú certifikované pre styk s potravinami a neobsahujú žiadne nežiadúce látky, ako sú napríklad BPA.

Ak preferujete tradičný spôsob, nasypte do čajovej misky čawanu bambusovou lyžičkou čašaku porciu čaje, zalejte vodou maximálne o teplote 65 °C a premiešajte bambusovou metličkou časen. Pre usuča, jemnejšiu variantu čaju, použite 2 lyžičky čašaku alebo jednu čajovú lyžičku čaju, zalejte 70 ml vody a energicky miešajte do tvaru písmene M. Pre koiča, intenzívnejší nápoj, použite 3-4 lyžičky čašaku alebo 2 čajové lyžičky, 40 ml vody a miešajte miernym krúživým pohybom.

Koľko balenia akčný balíček obsahuje? 
Kúpou tohoto akčného balíčku obdržíte 5 krabičiek Bio Matcha Tea Premium, ktoré obsahujú celkom 100 porcií čaju matcha. 

Ako Matcha Tea skladovať? 
Skladovanie čaju už za vás vyriešili vysoko kvalitné sáčky,ktorých obal chráni matcha pred vzduchom a svetlom, teda najväčším spúšťačom jeho degradácie. Matcha je tak veľmi nenáročný na skladovanie a kvalitný obal zaručuje čerstvosť. Ak zvažujete nákup 100 a viac gramového balenia pre osobnú spotrebu, počítajte s tým, že čaj v balení, v ktorom nie je ochranná atmosféra, rýchlo stráca kvalitu. Kvalita arómy, farby i chuti klesá počas dní a také balenie sa preto nemusí vyplatiť.

Aká je trvanlivosť produktu? 
Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov. 

Obsahuje Bio Matcha Tea Premium nejaké alergény? Existujú riziká spojené s konzumáciou čaju? 
U tohoto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť.

Kde sa produkt vyrába?
Pôvod Bio Matcha Tea je v Japonsku, balenie do jednotlivých sáčkov prebieha v spoločnosti Kyosun s.r.o. v ČR.

 

 

 

Hmotnosť 0.05 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.