Bio Matcha Tea Gourmet 1 kg

1 hodnotenie
 
BIO z Japonska Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Bio Matcha Tea Gourmet je určen pro cukráře, pekaře, restaurace a ty z Vás, kteří jsou schopni takto velké balení rychle zpracovat, jinak na vzduchu zoxiduje.

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
Bežná cena €140
Ušetríte €20,04 (–14 %)
€119,96 / ks    
Kód tovaru A109
Kategória Matcha Tea - čaje
Záruka 2 roky
 

Prečo konzumovať Matcha Tea?
Bio Matcha Tea má zhruba 10x viac nutričných hodnôt ako bežný zelený čaj. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, vyplavuje z tela ťažké kovy a chemické toxíny. Vďaka katechínom pomáha pri koncentrácií, znižuje psychický a fyzický stres a navodzuje pocit uvoľnenia. Teofylín, čajový kofeín, dodáva energiu, ktorá sa uvoľňuje postupne počas 3-6 hodín. Naviac zlepšuje trávenie a urýchľuje metabolizmus až o 40 %.
Matcha má naviac špecifickú exotickú chuť, popisovanú ako umami. Dodá tak potravinám charakteristickú príchuť a zelená farba tohoto na chlorofyl bohatého čaju dodá potravinám neopozeraný vzhľad.

Aké certifikácie má Bio Matcha Tea Gourmet? 
Bio Matcha Tea Gourmet je certifikovaný známkou Bio, ktorú každoročne obhajuje. Bol mu udelený Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom a certifikátmi dokladujúce jeho kvalitu disponujú aj japonskí dodávatelia tohoto zeleného čaju matcha. Ide najmä o certifikáty: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalší. 

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný? 
Pravidelne testovaná je každá šarža, ktorá letecky dorazí do ČR. Tieto testy sú verejne dostupné, ale je potrebné o ne požiadať aj elektronicky. Pre obdržanie testov je do emailu potrebné uviesť číslo šarže, ktorá sa nachádza na zadnej strane balenia Bio Matcha Tea Gourmet. Ak uvažujete nad kúpou čaju matcha inej značky, venujte pozornosť krajine pôvodu a vyžadujte od predajcu aktuálne testy, ktoré sa zhodujú s aktuálnou šaržou ponúkaného čaju. Na trhu sa vyskytujú lacné náhrady z Číny, ktoré zďaleka nie sú také kvalitné ako ten pravý japonský čaj matcha.

Kde sa Bio Matcha Tea Gourmet pestuje? 
Čaj sa spracováva a rastie v japonských oblastiach Nishio a Shizuoka. 

Aká je odporúčaná denná dávka? 
Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne. 

Ako Bio Matcha Tea Gourmet používať? 
Bio Matcha Tea Gourmet je ideálny na použitie v gastronómií. Dá sa primiešať do zmrzliny, čokolád, plniek, do slaného aj sladkého cesta a iných pochutín. Je možné ho použiť aj na prípravu teplých a studených nápojov, koktejlov aj alkoholických drinkov. Na prípravu nápojov je vhodné použiť šejker alebo uzatvárateľnú fľašu, do ktorej nasypete 2g porcie čajového prášku, zalejete studenou alebo teplou vodou do 65 °C a poriadne pretrepte. Použitiu v kuchyni sa medze nekladú! Po použití je však balenie potrebné nepriedušne zavrieť a skladovať na chladnom mieste.

Čo balenie obsahuje? 
Balenie obsahuje 1 kg čaju matcha.

Ako Bio Matcha Tea Gourmet skladovať? 
Čaj matcha je veľmi citlivý na vzduch a na svetlo. Tieto elementy spúšťajú oxidáciu a teda aj degradáciu tohoto čaju. Čaj stráca farbu, chuť a arómu už behom niekoľkých dní. Balenie je preto po použití potrebné riadne uzavrieť a skladovať na chladnom mieste.

Aká je trvanlivosť Bio Matcha Tea Gourmet? 
Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov. 

Obsahuje Bio Matcha Tea nejaké alergény? Existujú riziká spojené s konzumáciu čaju? 
Pri tomto produkte nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť. 

Kde sa produkt vyrába?
Bio Matcha Tea Gourmet pochádza z Japonska, balenie do 1 kg vrecúšiek prevádza spoločnosť Kyosun s.r.o. v ČR.

Hmotnosť 1.03 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.