Bio Matcha Tea Delicacy 30 g

8 hodnotení
 
BIO z Japonska Zväčšiť
  • 1 z 10
 

Bio Matcha Tea Delicacy je pravý japonský čaj matcha najvyššej kvality. Je primárne určený na tradičnú prípravu v štýle japonského čajového obradu, pri ktorom vynikne jeho aróma, sladkastá chuť i sýto zelená farba.

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
€27,96 / ks    
Kód tovaru A104
Kategória Matcha Tea - čaje
Záruka 2 roky
 

Prečo piť Matcha Tea?
Matcha Tea je tradičný čaj používaný pri japonskom čajovom obrade. Lístky čaju sú mleté na zamatový prášok, ktorý sa vo vode nerozpúšťa a jeho pitie dodáva telu množstvo zdraviu prospešných látok. Má vysoký obsah antioxidantov a aminokyselín, najmä teofylínu, prírodného kofeínu, ktorý sa uvoľňuje počas 3-6 hodín. Predstavuje tak pre telo zdravšiu variantu ako kofeín obsiahnutý napr. v káve. Taktiež znižuje úroveň stresu a pomáha pri koncentrácií. Vďaka L-Theanínu navodzuje dobrú náladu a podporuje produkciu dopamínu a serotonínu. Matcha taktiež podporuje chudnutie, pretože urýchluje činnosť metabolizmu až o 40 %.

Aké certifikácie má Bio Matcha Tea Delicacy? 
Bio Matcha Tea Delicacy je matcha tej najvyššej kvality. Aby bola zaručená jeho prvotriedna kvalita, je opatrený známkou Bio, ktorá bola Matcha Tea udelená v roku 2012 ako prvej spoločnosti obchodujúcou s čajom matcha. Túto známku Matcha Tea každý rok úspešne obhajuje. Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom je samozrejmosťou. Certifikátmi kvality disponujú aj japonskí dodávatelia matcha. Jedná sa o certifikáty: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalší. 

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný? 
Bio Matcha Tea Delicacy je pravidelne testovaný, pretože pravidelné testy sú zárukou kvality. Každá dovezená šarža je vždy testovaná na prítomnosť ťažkých kovov, pesticídov, plesní alebo baktériu e-coli. Výsledky týchto testov sú voľne k dispozícií, ale o testy Vami zakúpenej šarže je možné požiadať aj elektronicky. Stačí do emailu uviesť číslo šarže, ktoré nájdete na spodnej strane krabičky. V prípade, že sa rozhodnete pre kúpu matcha inej značky, venujte zvýšenú pozornosť tomu, aby sa aktuálne testy zhodovali s aktuálne ponúkanou šaržou. Testy od predajcov vyžadujte v každom prípade. Na trhu sa vyskytuje množstvo lacných náhrad, často čínskeho pôvodu, ktoré nie sú tak kvalitné ako pravý japonský matcha.

Kde sa Bio Matcha Tea Delicacy pestuje? 
Tento exkluzívny čaj sa pestuje a ručne zbiera v oblasti Nishio.

Aká je odporúčaná denná dávka? 
Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne

Ako sa Bio Matcha Tea Delicacy pripravuje? 
Bio Matcha Tea Delicacy je trieda najvyššej kvality matcha a je ideálny na prípravu tradičným spôsobom. Japonská čajová ceremónia prebieha nasypaním matcha do čajovej misky čawanu pomocou bambusovej lyžičky čašaku. Čaj sa zaleje vodou do 65 °C a prešlahá sa bambusovou metličkou časen. Pri usuča, jemnejšej verzii čaju, je potrebné použiť 2 lyžičky čašaku alebo jednu čajovú lyžičku na 70 ml vody a energicky miešať do tvaru písmena M. Na silnejší čaj, koiča, použite 3-4 lyžičky čašaku alebo 2 čajové lyžičky čaju na 40 ml vody. Koiča má hustejšiu konzistenciu a mieša sa miernym krúživým pohybom. Bio Matcha Tea Ceremony je možné pripraviť aj v studenej vode, vo fľaši alebo šejkri Matcha Tea, ktoré sú certifikované na styk s potravinami a neobsahujú žiadne nežiadúce látky, ako napríklad BPA.

Koľko gramov matcha balenie obsahuje? 
Plechová dóza Bio Matcha Tea Delicacy obsahuje 30 g jemného práškového čaju matcha.

Ako Matcha Tea skladovať? 
Plechová dóza chráni čaj pred vzduchom a svetlom, tzn. pred vplyvmi, ktoré najčastejšie zapríčiňujú degradáciu čaju matcha. Dózu starostlivo uzavrite a skladujte na suchom a chladnom mieste. Otvorené balenie je vhodné spotrebovať približne do dvoch mesiacov, pretože tento produkt nie je balený v ochrannej atmosfére a stráca tak relatívne rýchlo svoju farbu, chuť aj arómu. To však samozrejme neznamená, že by sa čaj po uplynutí tejto doby nemal piť – jeho kvalita len nebude taká, ako kvalita čerstvo distribuovaného čaju.

Aká je trvanlivosť produktu? 
Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov. 

Obsahuje Bio Matcha Tea Delicacy nejaké alergény? Existujú riziká spojené s konzumáciou čaju? 
U tohto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť. 

Kde sa produkt vyrába?
Bio Matcha Tea sa pestuje a balí do plechovej dózy v Japonsku, dovoz zabezpečuje spoločnosť Kyosun s.r.o.

 

 

Hmotnosť 0.08 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.