Bio Matcha Tea Charger Z500

4 hodnotenia
 
z Japonska Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Matcha Charger znamená all in one. Praktický tubus + 500 ml šejker Z500 + 15x porcie čaju matcha. Originálny japonský Matcha Tea neustále čerstvý a jednotlivé porcie nie je potrebné merať. Veľmi šikovné a praktické! Skvelý pollitrový šejker na cesty je možné umiestniť do držiaka v aute aj na bicykli. Odteraz si už svoj milovaný Matcha Tea môžete vziať so sebou naozaj všade.

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
€11,96 / ks    
Kód tovaru A106Z500
Kategória Matcha Tea - čaje
Záruka 2 roky
 

Prečo piť Matcha Tea?
Bio Matcha Tea Harmony je najoblúbenejšie balenie matcha na trhu. Originálny japonský Matcha Tea je z hľadiska nutričných hodnôt približne 10x silnejší, ako bežný zelený čaj a obsahuje veľký podiel antioxidantov, aminokyselín a teofylínu. Teofylín je čajový kofeín, ktorý sa, na rozdiel od toho v káve, uvoľňuje počas  3-6 hodín, čo má priaznivý vplyv na ľudský organizmus. Matcha Tea je jediný čaj, ktorý obsahuje zhruba 30 % vlákniny. 

Aký je objem tohto šejkra? 
Objem modelu Z500 je 0,5 litra.

Aké certifikácie má Bio Matcha Tea? 
Hneď niekoľko. Medzi tie najdôležitejšie patrí známka Bio, ktorú tento produkt dostal už v roku 2012. Vtedy to bol vôbec prvý matcha na území ČR certifikovaný touto známkou. Odvtedy je známka Bio pri každoročných kontrolách certifikačného úradu predlžovaná. Ďalším certifikátom je Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Certifikátmi kvality disponuje aj japonský pestovateľ tohto matcha a medzi tie hlavné patria: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalší. 

Šejker Matcha Tea je testovaný na styk s potravinami a neobsahuje žiadne nežiaduce látky, ako napr. BPA. Šejker je vhodný do umývačky a do mikrovlnnej rúry.

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný? 
U Bio Matcha Tea Harmony je testovaná každá dovezená šarža. Ich výsledky sú pravidelne zverejňované a môžete o ne kedykoľvek požiadať. Pri žiadosti o testy uveďte číslo šarže, ktoré nájdete na spodnej strane krabičky. Pravidelné testy sú zárukou kvality a ak sa chystáte kúpiť čaj matcha inej značky, tak buďte pri jeho výbere veľmi opatrní. Najmä jeho lacné náhrady, ktoré pochádzajú väčšinou z Číny, nemajú rovnaké vlastnosti ako ten pravý z Japonska. Vyžadujte od predajcu aktuálne testy, ktoré sa vždy musia zhodovať s aktuálnou šaržou ponúkaného čaju. 

Ocenenie Bio Matcha Tea. 
Bio Matcha Tea Harmony sa stal Produktom roka 2016 na portále Heuréka.cz v kategórií čaj a v roku 2017 toto ocenenie obhájil. 

Kde sa Bio Matcha Tea Harmony pestuje? 
Čaj sa pestuje v japonských oblastiach Nishio a Shizuoka. 

Aká je odporúčaná denná dávka? 
Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne.

Ako sa Bio Matcha Tea pripravuje? 
Ideálnym pomocníkom na prípravu Matcha Tea je šejker. Do nádoby nasypte 2g porcie Matcha Tea a riadne pretrepte v studenej, popr. teplej vode. Pri príprave za tepla by teplota nemala presiahnuť 65 °C. Šejker je certifikovaný na styk s potravinami a neobsahuje žiadne nežiadúce látky, ako sú napríklad BPA. 

Koľko 2 g vrecúšok balenie obsahuje? 
V balení nájdete 30 ks vrecúšok po 2 g.

Ako Matcha Tea skladovať? 
Jedným z najväčších benefitov tohto produktu je práve jeho nenáročnosť na skladovanie.Vďaka vysoko kvalitnému obalu každého jednotlivého vrecúška je matcha chránený pred vzduchom a svetlom. Vzduch a svetlo sú najčastejším spúšťačom degradácie tohto produktu, takže nákup 100 a viac gramového balenia (ktoré nie je proti týmto vplyvom chránené ochrannou atmosférou) sa pre osobnú spotrebu rozhodne neoplatí. Čaj stratí farbu,chuť aj arómu už behom pár dní. 

Aká je trvanlivosť produktu? 
Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov. 

Obsahuje Bio Matcha Tea nejaké alergény? Existujú riziká spojené s konzumáciou čaju? 
Pri tomto produkte nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť. 

Kde sa produkt vyrába?
Pôvod Bio Matcha Tea je v Japonsku a balenie do 2g vrecúšok vykonáva spoločnosť Kyosun s.r.o. tu v ČR.

Šejker pochádza z Maďarska, distribúciu na Slovensku zabezpečuje spoločnosť Kyosun s.r.o.

 

 

 

Hmotnosť 0.216 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.