Bio Matcha Tea Ceremony 30 g

6 hodnotení
 
BIO z Japonska Zväčšiť
  • 1 z 10
 

Bio Matcha Tea Ceremony je pravý japonský zelený čaj matcha v bio kvalite. Ceremony je vhodný najmä na prípravu inšpirovanú tradičným japonským čajovým obradom.

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
€18,40 / ks    
Kód tovaru A102
Kategória Matcha Tea - čaje
Záruka 2 roky
 

Prečo piť Matcha Tea?
Matcha Tea je tradičný japonský čaj, ktorý sa vyrába namletím čajových lístkov na jemný prášok. Vďaka svojim účinkom bol tento čaj často používaný mníchmi a samurajmi. Zelený prášok sa vo vode nerozpustí a ľudské telo tak môže využiť širokú škálu živín, ktorých matcha obsahuje až 10x viac, ako obyčajný zelený čaj. Patria medzi ne najmä antioxidanty, aminokyseliny, vitamíny A, C, E, železo a vápnik. Najväčšou výhodou matcha je teofylín, čajová verzia kofeínu, ktorý sa uvoľňuje počas 3-6 hodín. To znamená, že je pre organizmus priaznivejší ako kofeín,ktorý je obsiahnutý napríklad v káve. Teofylín tiež znižuje úroveň stresu a pomáha pri koncentrácií. Matcha obsahuje aj L-Theanín, látku, ktorá podporuje tvorbu hormónov šťastia – dopamínu a serotonínu. Výhodou tohoto smaragdového prášku je, že urýchluje činnosť metabolizmu až o 40 % a napomáha tak chudnutiu bez nežiadúcich účinkov.

Aké certifikácie má Bio Matcha Tea Ceremony? 
Najvýznamnejšou certifikáciou Bio Matcha Tea je známka Bio, ktorú čaj získal ako prvý matcha v ČR už v roku 2012 a odvtedy túto certifikáciu úspešne obhajuje. Samozrejmosťou je taktiež Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Certifikátmi kvality disponuje aj japonský pestovateľ tohoto matcha a medzi tie hlavné patria: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalšie. 

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný? 
Áno, každá dovezená šarža Bio Matcha Tea Ceremony je testovaná na prítomnosť pesticídov, plesní a baktérie e.coli. Výsledky testov sú voľne k dispozícií, ale je možné o ne požiadať aj elektronicky – do emailu je však potrebné uviesť číslo šarže, ktoré nájdete na spodnej strane plechovej dózy. Pravidelné testy sú zárukou kvality čaju matcha. Ak sa teda rozhodnete pre kúpu inej značky, vyžadujte od predajcu aktuálne testy, ktoré sa zhodujú so šaržou ponúkaného čaju. Na trhu sa vyskytli lacné náhrady, často čínskeho pôvodu, ktoré nemajú rovnaké vlastnosti ako ten pravý matcha z Japonska.

Kde sa Bio Matcha Tea Ceremony pestuje? 
Čaj sa pestuje, ručne zbiera a spracováva na jemný prášok v oblastiach Nishio.

Aká je odporúčaná denná dávka? 
Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne. 

Ako sa Bio Matcha Tea Ceremony pripravuje? 
Táto kvalita matcha je určená najmä na tradičnú ceremoniálnu prípravu. Tento rituál má presne určený priebeh. Do čajovej misky, čawanu, nasypte pomocou bambusové lyžičky čašaku porciu čaju. Zalejte vodou do 65 °C a zamiešajte bambusovou metličkou časen.
Na jemnejšiu variantu čaju – usuča – použite 2 lyžičky čašaku alebo jednu čajovú lyžičku čaju na 70 ml vody a energicky miešajte do tvaru písmena M.
Na silnejší čaj – koiča – použite 3-4 lyžičky čašaku alebo 2 čajové lyžičky čaju na 40 ml vody. Koiča má hustejšiu konzistenciu a mieša sa miernym krúživým pohybom. Bio Matcha Tea Ceremony je možné pripraviť v studenej vode, vo fľaši alebo šejkri Matcha Tea, ktoré sú certifikované na styk s potravinami a neobsahujú žiadne nežiadúce látky, ako napríklad BPA. 

Koľko gramov matcha balenie obsahuje? 
Plechová dóza Bio Matcha Tea Ceremony obsahuje 30 g čaju matcha.

Ako Matcha Tea skladovať? 
Plechová dóza chráni čaj pred vzduchom a svetlom, teda pred vplyvmi, ktoré najčastejšie spúšťajú degradáciu čaju matcha. Dózu starostlivo uzavrite a skladujte na suchom a chladnom mieste. Otvorené balenie je lepšie spotrebovať približne do dvoch mesiacov, pretože tento produkt nie je balený v ochrannej atmosfére a stráca tak relatívne rýchlo svoju farbu, chuť aj arómu. To však samozrejme neznamená, že by sa čaj po uplynutí tejto doby nemal piť – jeho kvalita len nebude taká, ako kvalita čerstvo distribuovaného čaju.

Aká je trvanlivosť produktu? 
Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov. 

Obsahuje Bio Matcha Tea Ceremony nejaké alergény? Existujú riziká spojené s konzumáciou čaju? 
U tohto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť. 

Kde sa produkt vyrába?
Bio Matcha Tea sa pestuje a balí do plechovej dózy v Japonsku, dovoz zabezpečuje spoločnosť Kyosun s.r.o.

Hmotnosť 0.08 kg
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.