Bio Matcha Tea 2 g

5 hodnotení
 
BIO z Japonska Zväčšiť
  • 1 z 7
 

Originálny japonský Bio Matcha Tea v 2g vrecúškach je výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú matcha ochutnať prvýkrát. Vrecúško udržuje Matcha Tea neustále čerstvý a porcie nie je treba nijako merať. Veľmi šikovné a praktické!

Dostupnosť Skladom (> 20 ks)
€0,60 / ks    
Kód tovaru P106
Kategória Matcha Tea - čaje
Záruka 2 roky
 

Prečo piť Matcha Tea?
Vďaka obrovskému množstvu nutričných hodnôt je originálny japonský matcha asi 10x silnejší ako bežný zelený čaj. Obsahuje veľký podiel antioxidantov, aminokyselín a teofylínu. Teofylín je čajový kofeín, ktorý sa uvoľňuje postupne počas 3-6 hodín a pôsobí tak priaznivejšie na ľudský organizmus. Matcha Tea je jediný čaj, ktorý obsahuje zhruba 30 % vlákniny. 

Aké certifikácie má Bio Matcha Tea? 
Už samotný názov napovedá, že Matcha Tea je držiteľom známky Bio, ktorú dostal ako vôbec prvý matcha v ČR, a ktorú pri každoročných kontrolách certifikačného úradu predlžuje. Ďalším certifikátom je Certifikát o zdravotnej nezávadnosti produktu, vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Certifikátmi kvality disponuje aj japonský pestovateľ tohoto matcha a medzi tých hlavných patria: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalší. 

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný? 
Áno, všetky šarže matcha testujeme na baktériu e.coli, plesne alebo pesticídy. Výsledky sú pravidelne zverejňované a môžete o ne kedykoľvek požiadať. Pri žiadosti o testy stačí uviesť číslo šarže, ktoré nájdete na spodnej strane krabičky. Pravidelné testy sú zárukou kvality a ak sa chystáte kúpiť čaj matcha inej značky, venujte jeho výberu zvýšenú pozornosť. Lacné náhrady z Číny zďaleka nemajú také vlastnosti ako ten pravý japonský matcha. Vyžadujte od predajcu aktuálne testy, ktoré sa vždy musia zhodovať s aktuálnou šaržou ponúkaného čaju. 

Ocenenie Bio Matcha Tea:
Bio Matcha Tea Harmony bol ocenený ako Produkt roka 2016 na portále Heuréka.cz v kategórií čaj a v roku 2017 toto ocenenie obhájil. 

Kde sa Bio Matcha Tea Harmony pestuje? 
Čaj sa pestuje v japonských oblastiach Nishio a Shizuoka. 

Aká je odporúčaná denná dávka? 
Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne. 

Ako sa Bio Matcha Tea pripravuje? 
Ideálnym pomocníkom na prípravu Matcha Tea je šejker, poprípade uzatvárateľná fľaša. Do nádoby nasypte 2g porcie Matcha Tea a riadne pretrepte v studenej, popr. teplej vode. Pri príprave za tepla by teplota vody nemala byť vyššia ako 65 °C. V našej ponuke nájdete aj širokú škálu šejkrov, ktoré sú certifikované na styk s potravinami a neobsahujú žiadne nežiadúce látky, ako sú napríklad BPA. 

Ako Matcha Tea skladovať? 
Vysoko kvalitné vrecúško robí z Matcha Tea čaj veľmi nenáročný na skladovanie. Každé vrecúško je navrhnuté tak, aby čaj chránilo pred vzduchom a svetlom. Vzduch a svetlo sú najväčšími nepriateľmi tohoto produktu. Nákup 100 a viac gramového balenia (ktoré nie je proti týmto vplyvom chránené ochrannou atmosférou) sa tak pre osobnú spotrebu nemusí oplatiť. Čaj stratí farbu, chuť aj arómu už behom pár dní. 

Aká je trvanlivosť produktu? 
Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov. 

Obsahuje Bio Matcha Tea nejaké alergény? Existujú riziká spojené s konzumáciou čaju? 
U tohoto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť. 

Kde sa produkt vyrába?
Pôvod Bio Matcha Tea je v Japonsku a balenie do 2g vrecúšok prevádza spoločnosť Kyosun s.r.o. tu v ČR. 

 

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.